kodel wordpress interneto svetaines

Nesate susidūrę su interneto svetainių turinio valdymo sistemomis (TVS) ar nežinote kodėl vertėtų rinktis WordPress? Tuomet šis trumpas sraipsnis kaip tik jums – sužinosite kas tai yra, ir kodėl siūlome ir diegiame būtent WordPress.

Kas yra interneto svetainės turinio valdymo sistema (TVS)

TVS – tai programinė įranga, leidžianti be jokių programavimo ar kitų sudėtingų techninių žinių keisti interneto svetainės turinį. Įsivaizduokite, kad turite interneto svetainę, kurioje aprašytos jūsų atliekamos paslaugos ar siūlomos prekės. Jeigu norite pakeisti aprašymą ar pridėti naują prekę, kokybiškai pagaminta TVS leidžia atlikti šiuos pakeitimus itin paprastai – vos kelių mygtukų paspaudimu. Nereikia rūpintis techninėmis detalėmis kaip naujas turinys atrodys, kaip įdėti produkto nuotraukas ar kitą susijusią informaciją – viskas valdoma nesudėtingoje valdymo panelėje. Jeigu susidorojate su Microsoft Word ar panašiais teksto redaktoriais, su gerai pagamintomis TVS problemų neturėtų kilti.

TVS paprastai turi galimybes nesudėtingai įdiegti naujas funkcijas (tai daroma įskiepių pagalba). Taip pat paprastai būna nesudėtinga keisti dizaino šablonus – per keletą minučių galite pakeisti svetainės dizainą.

Kodėl WordPress

Dažnai nepatyrę internautai maišo dvi skirtingas platformas – nemokamą tinklaraščių platformą (WordPress.com) ir pilną turinio valdymo sistemą (WordPress.org). Nors abi jos prieš daugiau nei 10 metų buvo naudojamos kaip platformos blog’ams, tačiau nuo to laiko WordPress TVS (angl. WordPress CMS) nuėjo ilgą kelią – dabar šios sistemos pagalba galima sukurti praktiškai bet kokią svetainę – interneto parduotuvę, reprezentacinę įmonės svetainę, portfolio, forumą, skelbimų portalą ir t.t. Dėl neaprėpiamų galimybių daugiau nei ketvirtis viso pasaulio svetainių naudoja WordPress TVS. Ją naudoja ir tokios pasaulinio lygio kompanijos kaip eBay, Facebook, Google, LinkedIn, Sony, Disney, The New York Times, Discovery ir daug kitų.

WordPress – nemokama TVS

WordPress yra nemokama programinė įranga, taigi bet kas ją gali nemokamai atsisiųsti, instaliuoti, naudoti ar modifikuoti. Kadangi ji vystoma open-source pagrindu, bet kas gali studijuoti ar modifikuoti šios TVS programinį kodą.

Taip pat tai reiškia, kad bet kas gali kurti šiai sistemai dizaino šablonus (themes) ar įskiepius. Šiuo metu yra sukurta daugiau nei 30 000 nemokamų įskiepių, ir daugiau nei 2500 nemokamų dizaino šablonų, kuriuos galite naudoti bet kokio tipo svetainėms – tiek asmeninėms, tiek komercinėms.

Norint susikurti interneto svetainę tereikia turėti domeną (internetinės svetainės adresą) ir hostingą (interneto svetainės talpinimą). Tokie hostingo tiekėjai kaip serveriai.lt netgi turi įrankius suinstaliuoti WordPress TVS į jūsų užsisakytą vietą serveryje be jokių techninių žinių, naudojant Installatron įrankį – tai trunka vos kelias minutes.

WordPress TVS turi didelį gerbėjų ratą, o taip pat ir tam atsidavusius profesionalus, kurie nuolat tobulina šią sistemą – diegia naujas funkcijas, šalina su saugumu ar sparta susijusias problemas. Tiek WordPress bendruomenėje, tiek ir kituose specializuotuose interneto portaluose galima rasti begalę informacijos kaip naudotis ir kaip tobulinti turimą WordPress sistemą.

WordPress – paprasta naudoti TVS

WordPress kasdien naudoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Priežastis kodėl jos populiarumas yra toks didelis yra gana paprasta – ją lengva naudoti. Jeigu užsisakysite svetainės talpinimą su jau įdiegta WordPress TVS, nesudėtingą ir pilnai veikiančią interneto svetainę galite susikurti per vakarą. Jei norite susikurti nesudėtingą tinklaraštį, jums nereikės jokios specializuotos pagalbos. Net jeigu jums trūksta anglų kalbos žinių, ši TVS leidžia pakeisti administracinės dalies kalbą į lietuvių.

Viskas šiek tiek sudėtingiau, jei jums reikalinga didelė ir sudėtinga svetainė komercinei veiklai, ar svetainė, turinti unikalų dizainą, pritaikytą pagal specifinį jūsų veiklos tipą ar firminį stilių. Tada be profesionalų pagalbos gali būti netaip paprasta – išsiaiškinti visas WordPress galimybes ir “išmokyti” ją atlikti sudėtingas užduotis užtruks laiko ir techninių žinių – kaip ir bet kuri kita techninė niša. Tačiau tame vėl yra privalumas – su WordPress dirba didžioji dalis profesionalių interneto svetainių kūrėjų, dizainerių ir vystytojų, taigi jūs neprisirišate prie konkrečios agentūros ar programuotojų – naudojatės pripažintu pasauliniu standartu.

WordPress puikiai pritaikytas interneto paieškos varikliams (SEO)

WordPress TVS programinis kodas yra parašytas taip, kad interneto svetainę būtų galima nesunkiai optimizuoti paieškos varikliams (SEO optimizacija). Jeigu nesate su tuo susidūrę, yra nemokamų įskeipių, kurie ne tik įdiegs reikiamą kodą paieškos varikliams, bet dar ir pateiks pavyzdžius ką galėtumėte padaryti, jog jūsų rašomas straipsnis ar prekes ar paslaugas pristatantis puslapis būtų dar geriau randamas Google ir kitose paieškos sistemose.

WordPress sistemą nesunku atnaujinti

Kaip ir kiekviena internetinė sistema, WordPress turi būti laikas nuo laiko atnaujinta, kad būtų pašalintos galimos saugumo spragos, optimizuotas kodas, ar pridėtos naujos galimybės. Tam ši sistema turi atnaujinimų sistemą, kuri kritiškas saugumo spragas atnaujina automatiškai, o naujas branduolio (core), įskiepių ar dizaino šablonų versijas leidžia instaliuoti vos kelių mygtukų paspaudimu tiesiai iš administracinės valdymo panelės.

WordPress – saugi ir apsaugota TVS

WordPress kūrėjai labai didelį dėmesį skiria sistemos saugumui, taigi jūsų duomenų ir sistemos saugumas yra patikimose rankose. Tereikia naudoti saugius slaptažodžius, svetainę laikyti kokybiškame serveryje ir nepamiršti laikas nuo laiko įdiegti atnaujinimų.

WordPress gali talpinti ir atvaizduoti įvairų turinį

WordPress TVS galite talpinti ne vien tekstą. Vos suinstaliavus į ją galima įkelti nuotraukas, garso ir vaizdo bylas. Su papildomais įskiepiais į sistemą galima įkelti ir dokumentus (instrukcijas Word, Adobe PDF ir kitais failų formatais). Į WordPress svetaines taip pat paprasta įkelti vaizdo medžiagą iš Instagram, Youtube ir kitų svetainių, naudojančių oEmbed formato kodą.

Kokią svetainę galima sukurti su WordPress

WordPress TVS tinkama įvairaus tipo interneto svetainėms:

 • tinklaraščiams (blog’ams)
 • verslo reprezentacinėms svetainėms
 • interneto parduotuvėms
 • skelbimų portalams
 • verslo katalogams
 • darbų pristatymui skirtoms svetainėms (portfolio)
 • forumams
 • informacinėms / wiki tipo svetainėms
 • fotografijų svetainėms
 • mokyklų ar kitų mokymo įstaigų svetainėms
 • uždariems tinklaraščiams ar informacinėms sistemoms, kurias gali peržiūrėti tik prisijungę vartotojai

Tai, žinoma, ne pilnas sąrašas – tik bendra idėja kam tinkamas WordPress. Tereikia tik idėjos, ir WordPress pagrindu veikiančią svetainę galime pritaikyti praktiškai bet kokiai veiklai.

WPservice atnaujina, optimizuoja, prižiūri, ir kuria naujas WordPress interneto svetaines jau daugiau nei 10 metų.

Reikia pagalbos su WordPress? Susisiekite su mumis!